List do kolegi z wakacji klasa 2
Z nauką sobie radzę (jak narazie) zobaczymy co będzie później.Mamy gotowe teksty pozdrowień - zerknij i zainspiruj się.Pocztówka po angielsku przykład 1 Pocztówka z wakacji w Brazylii: Hi Josh, I'm on holiday in Brazil.. 2 napisz kogo odwiedziłeś i opisz dom w kturym przebywałeś 3 opisz restauracje do kturej się wybraliście i napisz jakie danie tam jadłeś 3 napisz jakie muzeum .An unformal letter - Napisz list z wakacji do kolegi - angielski.Klasa I - czytanie wybranych tekstów w formie listów - rozwiązywanie rebusów, krzyżówek związanych z tematyką listu - zapoznanie uczniów z ciekawszymi wzorami listów - wyszukiwanie wyrazów grzecznościowych pisanych wielką literą - uzupełnianie tekstów z lukami w formie listów - dzielenie listu na częściPozdrowienia z wakacji można tradycyjnie wysłać pocztą, ale mogą też być uzupełnieniem SMS-a czy wiadomości na Facebooku ze zdjęciem.. W liście spróbuj odpowiedzieć na następujące .. Drogi Pawle Zdecydowałem się napisać do Ciebie ten list, gdyż chcę Ci opowiedzieć o moich przeżyciach z wakacji.. !List do kolegi po angielsku to częste zadanie, na jakie napotyka się w szkole.. Byłem pewny, że zanudzę się na śmierć, no bo sam wiesz nikogo tam nie znałem.. Okazało się, że nie.Napisz list do kolegi 2 klasa podstawowa 2 Zobacz odpowiedzi spk002 spk002 .. POWODZENIA DAJE NAJWIECEJ PKT!.

List do przyjaciela z wakacji.

Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia.. Pisząc ten list chciałabym podzielić się z Tobą wrażeniami po wakacjach.. Niedawno byłem u babci na wsi.. Inaczej sformułujesz list do dyrektora szkoły, inaczej do kolegi z wakacji, a jeszcze inaczej do babci.. Ten list ma charakter nieformalny, ponieważ piszemy bliskiej nam osobie o tym co u nas słychać.120 literowy list do kolegi.. Pierwszą atrakcją była wycieczka nad jezioro obok miejsca, w którym mieszkaliśmy.. zadanie jest zamknięte.2) - List o wrażeniach z wakacji (poprawiamy błędy) Karta pracy 61/7 (poz. 2) - List do Świętego Mikołaja; Karta pracy 11/5 (poz. 3) - List o przygotowaniach do Wielkanocy; Karta pracy 41/6 (poz. 3) - List o polskich zwyczajach bożonarodzeniowych.. Więc tak, na wakacje wyjechałam nad morze,na 5 dni.Szukałam z mamą i tatą muszelek, pływałam i opalałam się.Trzeciego dnia wypłynęliśmy głębiej rowerkiem wodnym.. Karta pracy 71/9 (poz. 3) - Napisz krótki list do św. Mikołaja; Polski jako obcy .Dostosuj język listu do tego, kto jest jego adresatem.. Okazało się, że nie było tak źle.napisz list do koleŻanki lub kolegi .pamiĘtaj ze list ma wstep rozwiniĘcie oraz zakoŃczenie .niektÓre wyrazy ze wzglĘdÓw grzecznoŚciowych piszemy wielkĄ literĄ .niech w twoim liŚcie znajdĄ siĘ zdania pytajace i rozkazujĄce.podkresl te zdania dwoma rÓŻnymi kolorami..

napisz list do kolegi z innego kraju.

zadanie dodane 28 października 2012 w Język angielski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]Plik Redagowanie listów ćwiczenia.doc na koncie użytkownika prze_ala • folder Edukacja wczesnoszkolna - polski • Data dodania: 29 paź 2014Wspomnienia z wakacji - materiały edukacyjne dla dzieci.. Kąpałam się w jeziorze, a następnie łowiłam ryby z tatą.. Przykład pocztówki nr 2 Pocztówka z wycieczki do .Ćwiczenie 1 Zaadresuj kopertę (pamiętaj, Ŝe prawidłowo zaadresowana koperta musi zawierać adresata i nadawcę).. Wskazówki jak napisać list prywatny po angielsku, zasady pisania, przydatne zwroty, przykładowy list do kolegi lub przyjaciela w języku angielskim.. Zdaję sobie sprawę, że było to możliwe .. Piszę do ciebie ten list, ponieważ chciałabym podzielić się przeżyciami z wakacji.. Witaj Julio!. Jest w niej 20 osób, z którymi zawsze jest wesoło na lekcji.. JacekMuszę napisać krótki list do kolegi po angielsku w którym opisuje gdzie mam zamiar pojechać na wakacje.. szkola-podstawowa-klasa-4.. Autor: Julia1109, 2012-09-30 18:41:22 Dodaj do: Napisz List z wakacji do koleżanki po niemiecku .Przydatność 60% List z wakacji.. staralem sie bardzo, ale wiem ze sa jakeś bledy i trzeba je poprawic, wiec bardzo prosze o sprawdzenie.W nawiasach zapisalem po polsku jak by cos bylo nie jasne o co mi chodzilo.List z podziękowaniem dla lekarza - przykład..

klasa 3 na juŻ zgłoś nadużycie.

Mamy miłą wychowawczynię, która wydaje się nas rozumieć.. zadanie dodane 25 marca 2011 w Język niemiecki przez użytkownika kopec (-1,570) [Szkoła .List nieformalny do przyjaciela lub kolegi po angielsku.. Następnego dnia pojechaliśmy do wesołego miasteczka.I zespół - (Cyprian, Wojtek H., Marek) pisał list do chorego kolegi znajdującego się w szpitalu o tym, co dzieje się w szkole.. Następnie wpisz je do tabeli i podaj odpowiednie przykłady z tekstu.. Szanowny Panie Doktorze, moja żona już od kilku dni przebywa ponownie w domu.. Używaj języka potocznego w liście do koleżanki, potocznego, ale grzecznego i pozbawionego form gwarowych w liście do cioci, a oficjalnego w piśmie do prezesa fundacji charytatywnej.Napisz list do koleżanki z Niemiec.. List napisz bardzo starannie (mile widziany wydruk komputerowy).. Wzór listu do przyjaciela lub kolegi po angielsku z tłumaczeniem na polski.Napisz list tradycyjny do kolegi lub koleżanki ,w którym podzielisz się wrażeniami z wakacji, w treści listu opisz osobę poznaną w tym czasie.. Niedawno byłem u babci na wsi.. Narracja w pierwszej osobie, przesłanie moralne lub dydaktyczne, Bohater zbiorowy, dwie płaszczyzny wydarzeń .napisz list pywatny do koleżanki / kolegi i opowiedz w nim swój sen mitologiczny ..

Napisz do koleŝanki lub kolegi list z wakacji.

Przykładowo, 2 lutego 2009 r. Tomasz Jackowski ul. Nowa 5 00-389 Przykładowo.. Wczoraj poznałam pewnego blondyna o imieniu Paweł, jego ojciec ma stajnie, rozmawialiśmy i w pewnym momencie zaprosił mnie do siebie do stajni.Napisz list do swojego przyjaciela (przyjaciółki, koleżanki lub kolegi).. Trzymaj się podstawowych zasad obowiązujących przy tejDroga Zosiu!. Bardziej szczegółowoList nieformalny do kolegi lub przyjaciela po niemiecku to jedna z dłuższych form wypowiedzi pisemnych, która obowiązuje na maturze z języka niemieckiego.. Niedawno wróciłam ze Szwecji.. Spośród wymienionych określeń wybierz te które dotyczą przypowieści.. W naszym pokoju było łóżko piętrowe.Ja spałam na górze, a mama z tatą na dole.Drogi Pawle Zdecydowałem się napisać do Ciebie ten list, gdyż chcę Ci opowiedzieć o moich przeżyciach z wakacji.. Mamy gotowe teksty pozdrowień - zerknij i zainspiruj się.Wróciłaś właśnie z wakacji w Wielkiej Brytanii.. 2009-12-21 17:19:54; Angielski - napisz list do kolegi / koleżanki z zagranicy 2012-03-27 21:33:41; Napisz list do kolegi lub koleżanki.. OBJĘTOŚĆ-minimum 2 strony (A5) Przyda ci się - Byłem na wakacjach nad morzem w miejscowości Międzywodzie.. Byłem pewny, że zanudzę się na śmierć, no bo sam wiesz nikogo tam nie znałem.. Chciałam Ci więc opowiedzieć jak tam było.. W liście opisz swoje wspomnienia z wakacji, ciekawą przygodę lub marzenia, których nie udało ci się zrealizować..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt