Nie mam firmy jak wystawić rachunek
Czy mogę wystawić rachunek/fakturę firmie, która promuje moje materiały(głównie na youtube), nie mając założonej działalności gospodarczej?. totalnie nie orientuję się w sprawach prawno-rachunkowych stąd moje baaardzo ignoranckie pytania :] czy mogę wystawić jakkolwiek rachunek (bo FVAT raczej na pewno nie) za usługę?. J eśli prowadzimy ciągłą działalność zarobkową, to jesteśmy zobowiązani do zarejestrowania firmy.. Rachunki są wystawiane bez VATu (dostałam z Urzędu Skarbowego zaświadczenie, że nie jestem płatnikiem podatku od towarów i usług).. Do tej pory dostawałam umowę o dzieło lub zlecenie, ale dzisiaj zadzwoniła do mnie kbieta ze spółdzielni by zorganizować zajęcia dla dzieci na półkoloniach w doku kultóry i mówi mi że ona żadnej umowy o dzieło i zlecenie nie wystawi, ja mam jej wystawić rachunek.Odpowiedź, jak zwykle, nie jest prosta.. (odpowiedzi: 1) Pytanie, 3 miesiące temu zawiesiłem firmę , mam klienta któremu regenerowałem odbłyśniki .. Schody zaczynają się, kiedy osoba fizyczna wystawia rachunek za wykonanie jakiejś usługi bez podpisywania wcześniejszej umowy o dzieło z firmą.. ŁukaszŁ.. Zaznacze może tylko, że aktualnie jestem na zasiłku macierzyńskim.Faktura czy rachunekSpółka Rankomat spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.. Wtedy również nie powinno być problemu.. Witam, mam pytanie, firma z którą mam podpisaną umowę zlecenie nie chce mi wypłacić wynagrodzenia ponieważ twierdzi że muszę jej wystawić rachunek za wykonaną pracę a jeśli tego nie zrobię nie otrzymam wynagrodzenia.W jaki sposób wystawić rachunek?.

Nie mam żadnej firmy, jestem osobą fizyczną w kraju.

mam NIP, jestem zatrudniony na umowę zlecenie.. W przypadku najmu lokalu od osoby, która nie prowadzi działalności i nie jest zarejestrowana do VAT, rachunek za wynajem lokalu należy ująć wyłącznie w kolumnie 13 KPiR - Pozostałe wydatki.Temat: mogę wystawić rachunek vatowcowi?. Pytanie, Czy mogę mu wystawić.. § Faktura / Rachunek od osoby prywatnej dla firmy.Posiadanie go nie jest obowiązkowe, ale jak widzisz, może się przydać przy gromadzeniu dokumentacji na potrzeby działalności nierejestrowanej.. Mój program do fakturowania pozwala mi na wystawienie paragonu.Czy można wystawić fakturę na wykonaną usługę, nie mając wpisanej takiej działalności do KRS.. Chyba, że ktoś inny wystawił im fakturę lub rachunek za usługę, która Ty wykonałeś.>> Robię dla firmy niemieckiej rysunki jako artysta, zrobiłem już parę >> rzeczy, ale nie wiem, jaki oraz w jaki sposób > rachunek im wystawić.. Jeśli pracujesz "na czarno", to firma w ogóle nie mogła wykazać tego kosztu.. Mam pytanie, chciałbym móc wystawiać rachunki za to co robię, chociaż nie mam jeszcze tylu klientów, żeby móc się utrzymać rejestrując działalność.. Myślałem że będzie umowa o dzieło lub zlecenie - ale mam tylko rachunek za wykonaną usługę.. z siedzibą w Warszawie, Ul. Wolska 88, 01 - 141 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego w Krajowym Rejestrze Sądowym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS - 0000588980, NIP 527-27-51-881, zwana dalej „Rankomat" wykorzystuje na .Rachunek można również wystawić będąc osobą fizyczną, jeżeli dotyczy on transakcji sprzedaży drobnych przedmiotów..

Nie mam działalności.Czy mogę wystawić fakturę na osobę prywatną?

- napisał w VAT: Witam, mam firmę, jestem płatnikiem VAT, nie mam kasy fiskalnej.. Opcje.. Jest to dokument, który będzie funkcjonował w obrocie prawnym.. Różnica pomiędzy rachunkiem a fakturą jest tak naprawdę całkiem prosta.Strona 1 z 2 - Wystawianie faktur bez działalności gospodarczej :D - napisał w Prawo cywilne: Witam!, Założyłem własną stronę na której oferuje tworzenie stron WWW jednak nie mam działalności gospodarczej.. Na tej samej zasadzie .Czy mogę wystawić rachunek/fakturę firmie, nie mając działalności?. Nie każdy wie na czym polega wystawianie faktur lub rachunków i czym różnią się te dokumenty, a szczególnie osoby, które dopiero startują z prowadzeniem firmy i nie miały do czynienia z księgowością.. Funkcjonujący przez wiele lat system, zgodnie z którym VAT-owcy wystawiają faktury, a firmy zwolnione z VAT rachunki, od 1 stycznia 2014 r. nie jest jednak już aktualny.Wiesz co nie wiem jak to jest przy transakcjach za granicą, ale ja co miesiąc wystawiam rachunki firmie (mimo, że ja firmą nie jestem).. W ramach prowadzonej przez nas działalności handlowej podpisujemy z klientami umowy dotyczące sprzedaży i promowania ich produktów.Założyłem niedawno firmę remontową, rozliczam się na zasadach ogólnych (18%) KPiR, nie jestem "VAT-owcem"..

Jak wystawić rachunek bez działalności gospodarczej?

Również mam pytanie w tej kwestji.. Jestem osobą fizyczną, wykonuje różne akcje- zabawy dla dzieci.. Jak przyjąć odpad (np. złom, makulaturę) od instytucji, które nie są w BDO, więc nie będą mogły wystawić KPO (np. Urząd Miasta, Biblioteka, Fundacja itp.)?. Chciałbym wystawiać faktury, czy jest taka możliwość bez zakładania działalności gospodarczej, bo na razie nie będę miał wielu zleceń i to będzie pewnie z 300 zł .Tak wystawiony rachunek może być podstawą do ujęcia wydatku w kosztach firmowych.. Jak więc poprawnie wystawić rachunek za wynajem i co powinno się w nim zawierać.. Do tej pory wystawiałam rachunki ( nie jestem płatnikiem VAT ) a w tej chwili nie mam takiej możliwości w wfirma.. Co do zasady, przedsiębiorca prowadzący sprzedaż detaliczną towarów i usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej powinien mieć zarejestrowaną kasę fiskalną i wydawać każdorazowo paragon.Umowa zlecenie a rachunek .. Oni chcą ode mnie rachunek z wyliczonym podatkiem i SteuerNr, a ja nie wiem na ten .31.. Kilka pytań., tworzenie stron bez działalności gospodarczej.. Czy jak chcę wystawić rachunek za swoje usługi, to muszę w programie ustalić stawki VAT np. na malowanie ścian stawka 8%, czy 0% jako że nie jestem "VAT-owcem", a może "zwolniony z podat.§ Rachunek-Zawieszenie Firmy..

>> Nie mam żadnej firmy, jestem osobą fizyczną w kraju.

Czy trzeba wystawiać rachunek za najem prywatny?Działalność nierejestrowana w niektórych przypadkach jest niekorzystna.Dla emerytów-rencistów bardziej korzystna jest działalność w formie ryczałtu,bo choć nie ma odliczeń to podatek wynosi 8,5% i jak są niskie świadczenia,to nawet nie trzeba płacić ubezpieczenia,hamulcem jest to,że nie można zarobić więcej połowa .Temat: faktura/rachunek bez działalności Witam serdecznie!. Firma otrzyma od Ciebie rachunek na kwotę 1.000,00 zł i te 1.000,00 zł wrzuci sobie w koszty.. W przypadku wystawcy rachunki powinny być przechowywane w kolejności ich wystawienia.. Robię dla firmy niemieckiej rysunki jako artysta, zrobiłem już parę rzeczy, ale nie wiem, jaki oraz w jaki sposób rachunek im wystawić.. Jak mogę sprzedać towar osobie prywatnej?. Chodzi o to, że mam z tego zyski - 70 ja, 30 oni.jak wystawić rachunek Niemcom?. Freelancer , który osiągnął taki poziom, że miesiąc w miesiąc realizuje zlecenia i się z tego utrzymuje, założenie działalności gospodarczej, to nie jego dobra wola, a obowiązek.Nad tym jak wypisać rachunek jeszcze jakiś czas temu mogli zastanawiać się „nievatowcy".. >> Oni chcą ode mnie rachunek z wyliczonym podatkiem i SteuerNr, a ja >> nie wiem na ten temat nic :Zgodnie z jej postanowieniami, osoba nie prowadząca działalności, ma pełne prawo do wystawienia go za wynajem lokalu.. theg : Witam!. Innymi słowy będzie to jego prawo, lecz już nie obowiązek.Zarówno wystawca rachunku, jak i nabywca towaru/usługi są zobowiązani do przechowywania rachunków.. .W takim przypadku przedsiębiorca będzie mógł w dalszym ciągu wystawić rachunek, jednak brak realizacji tego obowiązku nie będzie wiązał się dla niego z negatywnymi konsekwencjami (art. 87 §4 Ordynacji podatkowej).. Nie otrzymałem rocznego pitu z tej firmy - "bo jest nierejestrowana".Jak wystawić rachunek nie posiadając firmy?. Rachunek jest z moimi danymi, numerem konta, kwotą, terminem .Nie mam działalności, obecnie jestem na umowie zleceniu.. Dołączył: 20.08.2012 Ostrzeżenie: (0%) Cześć.. Jeżeli chcemy udokumentować sprzedaż to wolno nam wystawić rachunek, który zawiera tylko nasze imię i nazwisko oraz informację o .Jak dokumentować sprzedaż, gdy przedsiębiorca nie ma kasy fiskalnej.. Rachunki należy przechowywać przez okres 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym wystawiono rachunek (po upływie tego czasu dochodzi do .Czym różni się rachunek od faktury?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt