Piszemy list scenariusz lekcji klasa 2




Jesteśmy ze śląska, więc chciałam, aby ta druga klasa była z jakiegoś innego województwa.. Piszemy teksty.. Dzień Ziemi) List B-3 (Tematyka: list od redakcji, bezpieczeństwo w Internecie) Korespondencja z małpką, czyli piszemy maile: E-mail 1 (Tematyka: muzyka na walentynki)imprezy (2) innowacja pedagogiczna (1) interpunkcja.. 99% uczniów robi to naprawdę dobrze!. Nauczycie się opisywać postaci, przedmioty, sytuacje.. NACOBEZU: - pisząc zaproszenie pamiętasz o tym, żeby zaznaczyć: Kto zaprasza?. Bełchatów, 14.11.2011 r. Scenariusz lekcji języka polskiego w klasie VI b. Temat: Uczymy się pisać list oficjalny.. Trzeba przede wszystkim przewidzieć, jak będzie odczytywał instrukcję odbiorca i co zrobi (to warunek, który musi być spełniony nawet przy redagowaniu takich gatunków spokrewnionych z .W punktach piszemy przebieg planu wydarzeń lekcji.. Pisząc opis pamiętasz o jego elementach tj.: - tutuł, - wstęp, - rozwiniecie, - zakończenie.. Krąg tematyczny: To już potrafimy!. … krótki opis.. Jeżeli ktoś wykłada, że konspekt ma się składać z części; "co powie nauczyciel" oraz "co może odpowiedzieć uczeń" i mieć kilka stron, uciekajcie od takiego dydaktyka, ponieważ tego typu przestarzałe podejście niewiele ma wspólnego z prawdziwym konspektem, jaki .Dzień 2.. Piszemy recenzję filmu („Katedra" Tomka Bagińskiego)..

Uzupełnieniem scenariusza jest karta pracy.

Gdzie ?. Cel lekcji (wyrażony w języku ucznia): Uczeń: wie do kogo i w jakim celu piszemy list .Wersja B: Odpowiedz na list według własnego pomysłu: List B-1 (1.. 3.Zredagowanie przykładowego listu otwartego.To scenariusz lekcji języka polskiego dla klas VI dotyczący listu oficjalnego.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!CELE: Dowiecie się co to jest opis, jakie muszą wystąpić w nim elementy.. ; List jako wypracowanie ma też narzucony temat i musi być z nim zgodny.. Na końcu świata… Gdzieś na biegunie, albo na wyspie, bo poczta listy doręcza wszystkie.. Kogo zaprasza?. Przeważają tu treści przyrodnicze związane z ochroną środowiska i matematyczne.. Kiedy?imprezy (2) innowacja pedagogiczna (1) interpunkcja.. Utworzyłam strony, na których zamieściłam materiały, takie jak program nauczania, karty dzienniczka itp.2) Po drugie, ważne jest, by treść instrukcji była ułożona chronologicznie (czyli każda opisana czynność powinna poprzedzać następną).. Temat dnia: Wysyłamy listy Cele operacyjne: § umie rozróżniać rodzaje listów i przesyłek; § potrafi uważnie słuchać treści wiersza; § zna budowę listu; § potrafi przedstawić drogę listu od nadawcy do adresata; § nadaje tytuły ilustracjom historyjki .Uniwersytet Dzieci w Klasie to nie tylko scenariusze lekcji, ale także bezpłatne projekty edukacyjne, które zrealizujesz z uczniami z klas I-VIII przez cały rok szkolny!.

Podanie tematu lekcji: … krótki opis.

- pisze zwroty grzecznościowe w liście wielką literą, - rozumie pojęcia: nadawca, adresat, list,W Klubie Nauczyciela Uczę.pl znajdziesz scenariusze lekcji, sprawdziany, karty pracy, plany wynikowe i inne materiały zgodne z nową podstawą programową MEN.. Język polski.. Scenariusz lekcji „Jesteśmy poetami" Lekcja: „Piszemy teksty" (temat 105) Lekcja z e-podręcznika; Scenariusz lekcji „Spotkanie z pisarzem" Karta pracy „Jak zrobić notatnik" Zrób to sam (doświadczenie do powyższego scenariusza) Poćwicz liczenie; Posłuchaj audycji Polskiego Radia Dzieciom Historia prasySCENARIUSZ LEKCJI W KLASIE V Temat: O LIŚCIE WIEMY JUŻ WSZYSTKO Cele ogólne: - przypomnienie zasad pisania listu - kształtowanie postawy szacunku wobec drugiego człowieka okazywanej w korespondencji (estetyka, pisownia wielką literą wyrazów wskazujących na adresata)Klasa V Szkoły Podstawowej.. Pobierz (docx, 2,0 MB) Podgląd treści.. Możesz wybrać jeden projekt z różnych dziedzin nauki m.in. z nowych technologii, przyrody, matematyki, sztuki,przedsiębiorczości i techniki.. .Konspekt lekcji to bardzo ważny dokument, szczególnie dla początkującego nauczyciela lub studenta na praktykach.. Zaproszenie na Wielkanoc, 2.. Załóż konto i korzystaj z materiałów!CELE: Nauczycie się pisać zaproszenie.. Charakterystyczne cechy listu 1..

Temat lekcji: To przyda nam się w życiu - list oficjalny.

Każdy z podpunktów krótko opisujemy zawierając w tym opisie także informacje merytoryczne.. pisząc do cioci: Kochana Ciocia .Listy piszemy, oczywiście, na lekcji.. reguŁy (2) j.polski (59) klasa 2 (40) klasa 3 (41) klasa1 (20) kodowanie (6) komputerowe (30) kostki do gry (1) lekcje (7) lektury (16) list (2) makey makey (2) masa porcelanowa (1) matematyka (26) materiaŁy (3) metody nauczania (3) muzyka (1) narzĘdzia tik (21) ocenianie (1) odwrÓcona .Plik zawiera scenariusz lekcji 21.. ), aby zachęcić .Klasowy blog jest również naszą klasową stroną, na której swój kącik znajdą także Rodzice i przyjaciele klasy.. Każdą cześć opisu piszesz od nowego akapitu.Konspekt lekcji języka polskiego w klasie VI TEMAT LEKCJI: Piszemy list otwarty na temat „Szanujmy chleb" CELE OGÓLNE: 1.Usystematyzowanie wiadomości dotyczących różnych rodzajów listów.. Styczniowy list od babci, 2.. Cel/cele zajęć: - rozbudzanie ciekawości poznawania świata, - rozwijanie umiejętności pisania form użytkowych.LIST JAKO FORMA WYPOWIEDZI PISEMNEJ W KLASACH POCZĄTKOWYCH I.. Przebieg lekcji opis przebiegu lekcji, wypunktowanie zdarzeń, użytych materiałów wraz z opisem ich .ŻELAZNE ZASADY.. Scenariusz zajęć do programu kształcenia „Myślę - działam - idę w świat" Autor: Beata Sochacka Klasa II Edukacja: polonistyczna, społeczna, przyrodnicza Temat lekcji: Podróżujemy z Detektywem Pozytywką, piszemy list..

Ćwiczenie 2 UZUPEŁNIANKA:Konspekt zajęć zintegrowanych - klasa II .

Surdej B., Surdej A.: Ćwiczenia redakcyjne: język polski: gimnazjum 1-3.Scenariusz zajęć z edukacji polonistycznej Data: Klasa: 3c Temat lekcji: Uczymy się pisać zaproszenie Czas trwania zajęć: 1 godzina Formy pracy : zbiorowa- jednolita grupowa- jednolita indywidualna- jednolita Metody pracy: podające ( pogadanka, praca z książką), problemowe (samodzielne dochodzenia do wiedzy), praktyczne ( ćwiczenia) Środki dydaktyczne: Podręcznik „Nasz szkoła .Klasa 1; Klasa 2; Klasa 3; Klasa 4; Klasa 5; Klasa 6; Klasa 7; Klasa 8; Lekcje archiwalne; Szkoła średnia: liceum i technikum Wstecz.. Niekonwencjonalny sposób prowadzenia zajęć z użyciem pacynki, liczne łamigłówki i zagadki "leśnego Skrzata" , sprawiają, że uczniowie z zaangażowaniem uczestniczą w pokonywaniu .Na tablicy wielkimi literami piszemy słowo PRZYJACIEL, uczniowie dopisują do niego na zasadzie luźnych skojarzeń inne wyrazy, tworzą jakby krzyżówkę.. Ćwiczenie uczniowie zapisują na kartach pracy.. Powiązanie z wcześniejszą wiedzą: Rozwinięcie wiedzy na temat listu jako formy wypowiedzi oraz umiejętności jej praktycznego wykorzystania.. ; Pamiętaj o stronie formalnej listu: na górze kartki umieść datę i nazwę miejscowości, potem nagłówek, stosuj odpowiednie formy .Każdy uczeń pisze rozprawkę na ten temat, do którego tworzył plan na wcześniejszej lekcji.. Liceum 4 letnie (nowa podstawa programowa) - klasa 1; Liceum 4 letnie (nowa podstawa programowa) - klasa 2; Liceum 3 letnie (stara podstawa programowa) - klasa 2; Liceum 3 letnie (stara podstawa .Przedstawiam scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy drugiej.. Opracowała: mgr Małgorzata Bokuniewicz.. Na co zaprasza?. Poznacie jego cechy charakterystyczne.. 2.Poznanie cech listu otwartego.. reguŁy (2) j.polski (59) klasa 2 (40) klasa 3 (41) klasa1 (20) kodowanie (6) komputerowe (30) kostki do gry (1) lekcje (7) lektury (16) list (2) makey makey (2) masa porcelanowa (1) matematyka (26) materiaŁy (3) metody nauczania (3) muzyka (1) narzĘdzia tik (21) ocenianie (1) odwrÓcona .Uniwersytet Dzieci w Klasie oferuje gotowe, bezpłatne scenariusze lekcji i projekty edukacyjne z różnych dziedzin nauki.. Forma podstawową formą listu jest monolog - wypowiedź skierowana do konkretnego .. - samodzielne pisanie listów o wydarzeniach z życia klasy - samodzielne pisanie listów do wybranych osób w rodzinieSłuchanie wiersza Haliny Szayerowej „ List"- omówienie treści wiersza - zwrócenie uwagi na informacje potrzebne przy adresowaniu koperty: List trafić ma do adresata, Choćby on mieszkał .. Może korzystać z zeszytu i wszystkich notatek.. Cele: uczeń powinien: znać podstawowe elementy listu, jako pisma użytkowego; różnice między listem .Scenariusz zajęć zintegrowanych prowadzonych w klasie IIc Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym roku szkolnym 2001/2002 .. - praca zbiorowa.. … krótki opis.. Lecz nie adresuj.. Skrycie marzyłam o jakimś dużym mieście (Warszawa, Kraków, Wrocław), aby dzieciaki mogły powymieniać się informacjami na temat swojej miejscowości, regionu, okolicy, ale także (!.



Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt