Jak złożyć deklarację zus dra przez internet
Moje pytanie brzmi: czy za listopad też muszę złożyć deklarację, jeśli odprowadzam dokładnie taka samą składkę, jak za .O PUE ZUS - ZUS przez Internet .. Nie można tego zrobić później niż do 10. dnia miesiąca, jeżeli opłaca się składki tylko za siebie.Kolejnym obowiązkiem jest zgłoszenie i wyrejestrowanie z ubezpieczeń na deklaracjach zgłoszeniowych.. Wypełnimy ją w taki sposób, jak w przypadku początkującego przedsiębiorcy korzystającego z tzw. małego ZUS-u.. W systemie wFirma.pl w sposób łatwy i szybki sposób można tworzyć takie dokumenty.. Że jestem dorosły i kasę trzepię na „umowie śmieciowej", to musiałem potulnie związać się z NFZ na dobrowolnym ubezpieczeniu zdrowotnym… i tak co miesiąc wysyłam do zakładu utylizacji szmalu te 300-400zł ponad 450zł kurna z mojej wypłaty.Osoby płacące składki muszą przesyłać deklaracje rozliczeniowe - ZUS DRA.. Złożenie deklaracji za 2010 r. drogą elektroniczną nie wymaga posiadania bezpiecznego podpisu elektronicznego.Korekta deklaracji rozliczeniowej DRA.. Możesz to zrobić: papierowo - złóż go w swoim urzędzie skarbowym, elektronicznie - przekaż przez ePUAP.Dowiedz się, jak złożyć dokument elektronicznie.. Deklaracja ZUS DRA.. (Usługa dostępna od 26.06.2014 r.) Co to oznacza w praktyce?. Termin złożenia deklaracji ZUS-DRA i opłacenia składek w przypadku pracowników to 15. dzień miesiąca.Złożyłem dziś przez internet deklarację ZUS DRA, korzystając z platformy ZUS PUE..

Te informacje można wysłać przez internet.

Żeby wysłać dokument trzeba wejść w kartę e-Płatnik w PUE ZUS.Lista deklaracji, które można wysłać przez internet z TaxWeb do ZUS: Deklaracje rozliczeniowe DRA (deklaracja rozliczeniowa) lub zestaw deklaracji zawierający oprócz DRA deklaracje RCA (Imienny raport o składkach i wypłaconych świadczeniach), RZA (Imienny raport miesięczny o należnych składkach na ubezpieczenie zdrowotne), RSA (Imienny raport miesięczny o wypłaconych .ZUS DRA należy złożyć również w przypadku jakichkolwiek zmian w opłacanych składkach (np. związanych ze zwolnieniem chorobowym lub przejściem z pełnych składek na składkę zdrowotną).. Jeśli przedsiębiorca posiada podpis elektroniczny, wizyta w oddziele nie jest konieczna.. ZUS nie może .Borze ratuj mnie przed biurokracją.. Chcąc wysłać deklaracje podatkowe przez internet, podczas wypełniania elektronicznego formularza automatycznie wyznaczane są pola, które obowiązkowo należy wpisać.. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy korekta deklaracji wynika z z prawomocnej decyzji lub z prawomocnego wyroku sądu, wówczas nie ma możliwości odwołania się od korekty .ZUS DRA jest deklaracją rozliczeniową, składaną zawsze za okresy miesięczne..

Deklaracje podatkowe przez internet - zalety.

Deklarację rozliczeniową ZUS DRA, którą rozliczysz składki oraz wypłacone w danym miesiącu świadczenia.. Następnie należy przejść do zakładki START » ZUS » DEKLARACJE ROZLICZENIOWE » DODAJ DEKLARACJĘ.Pomoc ifirma Rozliczenia ZUS Wysyłka e-deklaracji do ZUS Ostatnia aktualizacja: 4 lata temu w Rozliczenia ZUS Rewolucja nie na żarty!. Następnie do 10. września jest zobowiązany złożyć deklarację rozliczeniową ZUS DRA.W ostatnim odcinku cyklu "Oswajamy e-administrację" pisałem o tym, jak założyć działalność gospodarczą przez internet.. ZUS DRA, w przeciwieństwie do ZUS ZLA i ZUS Z-3b można złożyć przez internet bez posiadania podpisu elektronicznego (przez platformę PUE).Do wysłania deklaracji przez Internet służą elektroniczne formularze, które można pobrać ze strony Ministerstwa Finansów.. Jeśli nie chcesz przesyłać informacji osobiście, może to za ciebie zrobić twój pełnomocnik.. Naszą platformę zintegrowaliśmy z systemem Elektronicznej Wymiany Dokumentów ZUS.. Informacja o tym, że trzeba to zrobić do 30 czerwca, zaskoczyła wielu przedsiębiorców, a zamieszanie potęguje niepewność, kiedy deklaracje trzeba składać, a kiedy nie.W takim przypadku zawsze trzeba złożyć deklarację ZUS DRA pracownika, a także opłacić składki w odpowiedniej wysokości..

Wysyłka deklaracji ZUSDodano 2014-12-05 16:47 przez aniaal.

Deklaracja ZUS DRA wskazuje bowiem za kogo i w jakiej wysokości zostały opłacone składki.. Jeżeli firma zatrudnia pracowników, opłacenie składek i złożenie deklaracji musi nastąpić do 15 dnia miesiąca.Za każdy z miesięcy, w którym obowiązywało zwolnienie lekarskie przedsiębiorcy oraz za pierwszy miesiąc, w którym nie chorował.. Co więcej, program zaznacza pola, które .W tym wypadku, przedsiębiorca jest zobligowany do złożenia deklaracji zgłoszeniowej ZUS ZZA w ciągu 7 dni od założenia działalności, czyli do 20. sierpnia w ZUS.. Etap 1 - dodawanie dokumentu w e-Płatniku.. I pewnie nie byłoby w tym nadzwyczajnego/wartego opisania, gdyby nie to, że do autoryzacji i podpisania dokumentu wykorzystałem Profil Zaufany na platformie ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej), która od kilku dni boryka się z poważnymi problemami.Podpowiadamy, jak sprawę składania deklaracji śmieciowej załatwić przez internet.. Ma na to czas do 14 dni od otrzymania zawiadomienia.. Opłacam składki ZUS w wysokości 1050 zł, za październik złożyłam deklarację ZUS DRA..

Ten artykuł wskaże Ci drogę, jak złożyć ZUS DRA (i inne) przez internet.

Kilka słów o deklaracji ZUS DRA.. Jeszcze do niedawna wrocławianie, aby złożyć deklarację śmieciową, musieli najpierw ją wydrukować, potem wypełnić i podpisać, a następnie przynieść ją do biura obsługi klienta spółki Ekosystem bądź wysłać pocztą na odpowiedni adres.. Na druku wykazujemy składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz wypłacone świadczenia.. Witam, od października zaczęłam prowadzić działalność.. W pierwszej kolejności należy wprowadzić zmiany w poszczególnych częściach systemu, w zależności od błędu, który musimy skorygować w deklaracji, np. wprowadzić zasiłek chorobowy przedsiębiorcy.. Jeśli już taką działalność założycie, możecie odczuć potrzebę załatwiania innych firmowych spraw przez internet.. PUE udostępnia Państwu on-line dane zapisane na kontach w ZUS, daje możliwość łatwego generowania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków.. Z pewnością będziecie musieli kontaktować się z ZUS, np. zgłaszając się do ubezpieczenia.Przedsiębiorca, który chce opłacać składki od podniesionej podstawy, musi składać miesięczne deklaracje.. Ważne!. Przede wszystkim koniec wizyt w ZUS, kolejek i tracenia czasu!Zasady składania deklaracji ZUSW tym wypadku powinno się złożyć wizytę w ZUS-ie, aby potwierdzić swoją tożsamość.. Pobierz aplikację i inne narzędzia służące do wysyłania dokumentów.. W takim wypadku należy przesłać deklarację za miesiąc, w którym wystąpiła taka zmiana (obowiązek ten nie obejmuje ustawowych zmian wysokości składek i wskaźników).W takim wypadku powinien złożyć deklarację rozliczeniową ZUS DRA, która skoryguje dokumenty wystawione przez ZUS.. Jeśli opłacasz składki wyłącznie za siebie, przekaż nam tylko deklarację rozliczeniową.Jeśli zatrudniasz pracowników przekaż deklarację rozliczeniową razem z imiennymi raportami za każdego z pracowników i siebie.This page requires frames Click here to view the table of contents without framesTym przykładowym dokumentem będzie deklaracja rozliczeniowa ZUS-DRA.. W tym miejscu dowiesz się jak złożyć e-Deklaracje.W poniższym artykule opisujemy, jak złożyć deklaracje podatkowe przez internet.. Złożenie dokumentu po terminie pozostaje bez wpływu na jego wolę.. Tą drogą można również umówić się na wizytę w ZUS.Deklaracje ZUS DRA za siebie przedsiębiorca musi składać co miesiąc, przez cały okres prowadzenia działalności gospodarczej, do 10 dnia kolejnego miesiąca.. Przedsiębiorca sam decyduje, czy będzie opłacał składki ZUS minimalne, których wysokość określa się, uwzględniając podstawę wymiaru równą określonym przez ZUS wskaźnikom, czy też będzie opłacał składki wyższe.Jak udzielić pełnomocnictwa.. Możliwa jest również wysyłka deklaracji ZUS bez posiadania podpisu kwalifikowanego..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt